Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Přes tisíc hodin trvalo uzavření okresů kvůli pandemii koronaviru na jaře tohoto roku. Lidé téměř nemohli cestovat, na hranicích okresů je zastavovali policisté a vraceli zpátky. Situaci, kterou obyvatelé nezažili a doufejme už nezažijí, většina těžce nesla. Dovedete si představit, že bychom v podobných podmínkách žili neustále? Mnoho živočichů se však potýká s podobným problémem, kterému říkáme fragmentace.

Cestopisy, ekologie, fotografie

Foto týdne

Foto týdne

Hrad Doubravka
Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.
Užovka podplamatá
Užovka podplamatá
Velkou biodiverzitou se může pochlubit NP Podyjí, ve kterém lze nalézt nejen mnoho vzácných rostlin, hmyzu, ptáků, ale také plazů a obojživelníků. Na jejich bližší poznání je nejlepší se vypravit s odborníky. Exkurzi pořádanou Českým svazem ochránců přírody vedli zoologové – herpetologové, Matěj a Zuzana Dolinayovi z Living Zoology.

Odborná porota vybrala tři fotografie z několika tisíc

5. místo

5. místo

Během měsíce září jsem se zúčastnil fotografické soutěže, kterou vyhlásila internetová encyklopedie Wikipedia, s cílem zdokumentovat kulturní památky ČR. Hezká výzva a také možnost poznat, co všechno je u nás kulturní památkou. A věřte, že byste ani nečekali, kolem kolika významných staveb či domů chodíte.
Soutěže se zúčastnilo několik stovek fotografů nejen z ČR, ale také ze zahraničí. Celkový sumář činil více než 17 000 zaslaných snímků. Jaké překvapení pro mě bylo, když jsem se dozvěděl, že hned tři mé fotografie postoupily do první dvacítky a poté také do první desítky.

Na konci listopadu při vyhlašování výsledků mi těsně unikla bramborová pozice a fotografie z památníku Vítkov obsadila 5. místo. Úspěšná byla také fotografie z kutnohorské Kostnice, která se umístila na 7. místě a jako poslední oceněnou fotografii na 10. místě byl odbornou porotou vybrán Úhelný hlubinný důl v Ostravě.

Všechny tři fotografie postoupily také do mezinárodního kola, kde se utkají s fotografiemi z celého světa.

Více je možné zhlédnout zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:WikiProjekt_Wiki_Loves_Monuments
01.02.2013 20:51:16
Redakce
Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
webarchiv_certifikat_c.gif
cspe_logo.png
Aktuálně z Brandýska
Aktuálně z Brandýska
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Pavel Hubený

Pavel Hubený

Lesy aneb „Jak se do lesa volá...“. Takový byl název 5. konference časopisu Naše příroda, která se odehrála na konci listopadu v Olomouci. Sjely se na ní desítky odborníků z celé České republiky, aby si vyslechli z úst přednášejících, jak jsou na tom české lesy.
Licence Creative Commons
Dílo, jehož autorem je Ondřej Kořínek, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2021 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one