Hrad nechal postavit v roce 1411 syn Karla IV. Václav IV. jako své letní sídlo, které se stalo vrcholem hradní architektury té doby. Jeho stavitel zde taky o osm let později zemřel, když se dozvěděl o začínající husitské revoluci a pražské defenestraci.
Pro hrad byli husité také osudní. V roce 1421 ho po obléhání dobili a pobořili. Hrad už nebyl nikdy obnoven. Ale ještě roku 1881 zde prý stály pět metrů vysoké zdi.
Projekt na obnovu hradu vznikl již v roce 2009, ale k samotným stavebním úpravám a archeologickému výzkumu došlo až v červnu 2012. „Celá obnova hradního návrší je rozdělena do několika dílčích akcí, první se týká samotné zříceniny, v druhé bude postaven dřevěný most přes hradní příkop a ve třetí budou ochráněny valy původního husitského ležení,“ uvedl radní hl. m. Prahy s odpovědností za životní prostředí Radek Lohynský (ODS).
Před samotnými stavebními pracemi zříceninu prozkoumali archeologové, kteří zde v létě provedli menší výzkum. „Na hraně hradního areálu u obvodové zdi jsme objevili husitské střelivo do praku, které zde zůstalo po obléhání hradu v roce 1421. Další nálezy byly minimální, ale i přesto jsme objevili kusy středověké ale i pravěké keramiky, která ukazuje, že toto místo bylo osídlené i v pravěku,“ řekl vedoucí výzkumu archeologů Jaroslav Podliska.