Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Přes tisíc hodin trvalo uzavření okresů kvůli pandemii koronaviru na jaře tohoto roku. Lidé téměř nemohli cestovat, na hranicích okresů je zastavovali policisté a vraceli zpátky. Situaci, kterou obyvatelé nezažili a doufejme už nezažijí, většina těžce nesla. Dovedete si představit, že bychom v podobných podmínkách žili neustále? Mnoho živočichů se však potýká s podobným problémem, kterému říkáme fragmentace.

Cestopisy, ekologie, fotografie

Foto týdne

Foto týdne

Hrad Doubravka
Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.
Užovka podplamatá
Užovka podplamatá
Velkou biodiverzitou se může pochlubit NP Podyjí, ve kterém lze nalézt nejen mnoho vzácných rostlin, hmyzu, ptáků, ale také plazů a obojživelníků. Na jejich bližší poznání je nejlepší se vypravit s odborníky. Exkurzi pořádanou Českým svazem ochránců přírody vedli zoologové – herpetologové, Matěj a Zuzana Dolinayovi z Living Zoology.

Autor

Ondřej Kořínek

Poněvadž Ondřej pochází z pětičlenné rodiny, vzali dva ze tří bratrů do zaječích a upustili rodnou Ostravu. Zatímco nejmladší bratr zmizel v zahraničí, nejstarší se přestěhoval do středních Čech. Nejprve se zabýval především fotografií, kdy navázal na studium výtvarné fotografie na Lidové konzervatoři v Ostravě, a to absolvováním kurzů tvůrčí fotografie pod vedením MgA. Ing. Miroslava Němečka.
Tvůrčí fotografie jej mimo jiné zavedla také do přírody. Nešlo ani tak o přírodovědné záběry, jako o koncepční uměleckou tvorbu. Díky tomu se u něj probudil „hlubší“ zájem o přírodní vědy a jejich poznání. Z cestovatelských cest vznikaly nejen zápisky ze známých historických památek, ale rovněž těch přírodních.

Nakonec se miska vah nachýlila blíže k přírodním zájmům. Potvrzením správnosti této cesty bylo studium inženýrské ekologie na Fakultě životního prostředí ČZU. Mezi oblíbenými tématy figuruje krajinná a invazní ekologie, dendrologie, biologie ochrany přírody, batrachologie a herpetologie. Samozřejmostí je praktická ochrana, které se věnuje v Českém svazu ochrany přírody, a popularizace oboru, na něž se soustředí speciální facebooková skupina. Je členem České společnosti pro ekologii.
VÝSTAVY A SOUTĚŽE

2015-2017 - Putovní výstava české Wikipedie Wiki miluje památky

2015 - výstava Ministerstva životního prostředí Magické místo v české přírodě

2015 - společná výstava v minigalerii Centra Fotoškoda

2015 - společná výstava Krajina na škole Kreativní fotografie

2014 - 1. místo 
ve fotografické soutěži Wikipedie propagující památky

2014  vítěz soutěže Fotograf Festivalu na téma Vidět a Věřit

2014 – fotofestival OffStation

2014 – výstava absolventů Školy kreativní fotografie

2013 – 10. místo ve fotografické soutěži Wikipedie propagující památky

2013 – trojice fotografií v semifinále fotosoutěže SŽDC

2013 – 1. místo v kategorii zimní radovánky serveru fotoaparat.cz

2012 – 5. 7. 10 . místo ve fotografické soutěži Wikipedie propagující památky

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
webarchiv_certifikat_c.gif
cspe_logo.png
Aktuálně z Brandýska
Aktuálně z Brandýska
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Pavel Hubený

Pavel Hubený

Lesy aneb „Jak se do lesa volá...“. Takový byl název 5. konference časopisu Naše příroda, která se odehrála na konci listopadu v Olomouci. Sjely se na ní desítky odborníků z celé České republiky, aby si vyslechli z úst přednášejících, jak jsou na tom české lesy.
Licence Creative Commons
Dílo, jehož autorem je Ondřej Kořínek, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2021 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one